thumbnail_Header_Jekabpils1
ADRESE:
Brīvības iela 289B, Jēkabpils
PASŪTĪTĀJS:
Jēkabpils pilsētas pašvaldība
PROJEKTĒTĀJS:
SIA “OZOLA & BULA, arhitektu birojs”
OBJEKTA TIPS:
Projektēšana un būvniecība
PROJEKTA REALIZĀCIJAS LAIKS:
2018.–2020.
Jēkabpils multifunkcionālās sporta halles jaunbūves Brīvības ielā 289B, Jēkabpilī, būvprojekta izstrāde, būvniecība un autoruzraudzība

Sporta halles būvprojekta laikā tika izbūvētas divas universālas sporta spēļu zāles ar 1000 sēdvietām basketbolam un volejbolam, kā arī tiks izbūvēta un aprīkota hokeja halle ar 300 sēdvietām atbilstoši LHF apstiprinātajam Hokeja arēnu klasifikācijas nolikumam – B kategorijas hokeja arēna, kas sniegs ļaus tikai attīstīt hokeju Jēkabpils pilsētā, bet arī rīkot valsts un starptautiska mēroga sacensības. Tāpat hallē izbūvēta aerobikas un trenažieru zāle, komfortablas ģērbtuves, labierīcības, palīgtelpas tiesnešiem un treneriem, kā arī kafejnīca ar skatu uz hokeja laukumu. Halles teritorijā ir izveidots laukums strītbolam un universāls sporta laukums, kas paredzēts vasaras sezonas sporta aktivitātēm. Pie halles pieejama autostāvvieta vieglajām automašīnām un autobusiem, kā arī ir izveidota elektromobiļu uzlādes vieta un labiekārtota halles teritorija.

 

Projekts sevī ietver vairākas sporta būves, bet ledus hallē būs divi laukumi. Tā varētu būt arī Latvijas hokeja izlases potenciālā mājvieta.

Halle, kurā paredzētas 700 skatītāju vietas, no kurām 500 būs stacionāras, pasaules čempionāta laikā tiks izmantota treniņu vajadzībām. Tajā atradīsies divi laukumi, no kuriem viens būs lielāks par otru, kā arī tos varēs izmantot daiļslidošanas, kērlinga un šorttreka vajadzībām.

Arhitektūra.

Būvprojektā minimālajā sastāvā paredzam izbūvēt jaunu Daugavas stadiona ledus halli, atjaunojot šo funkciju sporta kvartālā ( iepriekšēja fiziski un morāli novecojusī ledus halles ēka tika nojaukta 2018. gadā). Projektējamais skatītāju vietu skaits ir 725. Jaunbūves telpu kopējā platība ir 9235,3 m2, būvtilpums – 86160 m3.

Apjoms.

Jaunbūvējamai ēkai ir divi virszemes stāvi. Tajā ir izvietotas divas atbilstošu (IIHF standartiem) izmēru zāles, ar nepieciešamajām funkcijām, atbilstoši projektēšanas uzdevumam.

Apjomu telpiski veido ar prizma, kas pacelta par trim metriem, frontālajā daļā pret Augšielutā ir atvērta, veidojot plašu, lielas pārkares pasargātu, stiklojumu, kas marķē ieejas fasādi, un ieejas. Jumta ainavā, skatos no augstākiem skatu punktiem ( tilts un blakus esošās stadiona tribīnes) nedaudz

izceļas galvenās ledus halles jumts, kas veidots, kā lēzena arka, Apjoma apakšējā daļa ierauta uz iekšu, šajā zonā izvietoti visi saimnieciskie un palīgsavienojumi ar ārtelpu. Apjoma mērogs iekļaujas konkrētās vides kontekstā – D tribīnes, A.Deglava pārvads, dzelzceļa infrastruktūra. Lēzeni plānā izliektās fasādes reaģē uz stadiona un tā gala tribīņu formveidi, kā arī iekļaujas transporta būvju lineārismā.